• Resim
  • Resim
  • Resim
  • Resim
  • Resim

ÖNE ÇIKANLAR

BURSA TÜRBELERİ

BURSA TÜRBELERİ

Bursa şehir merkezinde ziyaret edilebilecek türbelerin isimleri bir liste halinde kısa bir ön bilgi ile verilmiştir.

BURSA TARİHİ CAMİLERİ

BURSA TARİHİ CAMİLERİ

Bursa'da bulunan tarihi camilere liste halinde yer verilmiştir. Bursa merkez ilçeleri göz önüne alınmıştır.

BURSA MÜZELERİ

BURSA MÜZELERİ

Bursa'da bulunan birbirinden güzel ve değerli müzeler. Müzeler tarihi bilgileri görseller eşliğinde sunuyor.

BURSA KÜLLİYELERİ

BURSA KÜLLİYELERİ

Bursa'da inşa edilmiş olan padişah külliyeleri ve diğerleri hakkında...

BURSA ÇARŞILARI/HANLARI

BURSA ÇARŞILARI/HANLARI

Bursa'ya canlılık katan geçmiş ile bugüne bir araya getiren hanlar ve çarşılar asırlardır bu şehre hareket katıyor.

CUMALIKIZIK

CUMALIKIZIK

Yüzyılları arkasında bırakmış ve zamana karşı vermiş olduğu mücadeleden tüm yorgunluğuna rağmen başarıyla çıkmış bir köy.

GÖLYAZI (APOLLONIA)

GÖLYAZI (APOLLONIA)

Bursa'nın en çok merak edilen tarihi yerleşim alanı olarak dikkat çekmeye devam ediyor.

ULUDAĞ

ULUDAĞ

2543 metre yüksekliğiyle Marmara Bölgesi'nin en yüksek dağı. Türkiye'nin önde gelen kış ve doğa sporları merkezlerinden.

TÜRKİYE’YE DAİR TARİHİ VE TURİSTİK BİLGİLER

KARADENİZ'İN DORUKTAKİ YAYLALARI

Deniz, güneş, kum üçlüsünü artık bir kenara bırakma vakti geldi diyenlerdenseniz; işte size havası, doğası ve lezzetleriyle ülkemizin oksijen deposu Karadeniz.

EĞER SİNOP'U GEZİYORSANIZ BU LİSTE TAM SİZE GÖRE

Karadeniz Bölgesi'nin batısında yer alan Sinop şehri turizm açısından da önemli bir destinasyon olarak ön plana çıkıyor. Karadeniz'in bu ufak ve şirin şehri görülmeye değer pek çok eser ve doğal güzellik barındırıyor.

CUMALIKIZIK'I NASIL GEZMELİ?

Bursa denilince akla pek çok önemli tarihi ve turistik yer geliyor. Akla gelen bu yerlerden biri de tarihi bir köy olan Cumalıkızık’tır. Tarihi asırlar öncesine kadar giden köyün ilk kuruluş tarihi 13. yüzyıla kadar gidiyor.

AYASOFYA TARİHİ HAKKINDA

İstanbul denilince akla ilk gelen yerlerde biri de hiç şüphesiz Ayasofya'dır. Her yıl yerli ve yabancı yüzbinlerce hatta milyonlara ulaşan sayıda ziyaretçi ağırlayan İstanbul'da baş köşede duran bu eşsiz tarihi eser halen...

TÜRKİYE'NİN SAKİN ŞEHİRLERİ (CITTASLOW TÜRKİYE)

Cittaslow, 1999 yılında İtalya'da kurulmuş ulusarası bir belediyeler birliğidir. "Cittaslow" kelime anlamıyla "Sakin Şehir" ifadesini içermektedir. Ülkemizde ise "yavaşkent" olarak anlam bulmuştur.

GÖLYAZI'DA BİR ÇINAR AĞACI

Gölyazı'da bulunan tarihi çınar ağacı bir diğer ifadeyle "Gölyazı Ağlayan Ağaç" hakkında anlatılan hikayeyi bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte Gölyazı'da en çok merak edilen çınar ağacı hikayesi.

Bursa Gezi Rehberi internet sitesi olarak amacımız Türkiye Cumhuriyeti’nin dördüncü büyük şehri olan Bursa’yı ve çevresini ayrıntılarıyla tanıtmak ve anlatmaktır. Çünkü Bursa şehri tarihiyle, kültürüyle, yöresel değerleriyle, mutfak lezzetleriyle ve turistik lokasyonlarıyla ülkemizin nadide yerlerinden biri olarak yaşıyor ve yaşatmaya devam ediyor. Özenle hazırlanmış olan Bursa gezi rehberinde: Bursa tarihi, Bursa kültürü, Bursa lezzetleri, Bursa'da gezilecek yerler, Bursa'da yapılabilecek olanlar, Bursa'da tarihi yapılar ve daha bir çok konuları bulabileceksiniz. Bunun dışında ayrıca seyahat severler için yapacakları seyahatlerinde faydalı olması için güzel ülkemiz Türkiye’mizden farklı noktaları da anlatıyor ve tanıtıyor olacağız. Bursa tur rehberi olarak çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyor ve internet sitemizi sürekli bilgilerle daha zengin bir hale getirmek için çaba gösteriyoruz. Ve yine yapacak olduğunuz Bursa gezilerinde profesyonel ülkesel turist rehberi, Bursa tur rehberi Bilal Çağatay Erentürk'ten rehberlik hizmetlerinizi alabilirsiniz. 

Şu konuyu da belirtmek isteriz ki, internet sitemizde her şeyi en güncel haliyle vermeye çalışıyor ve çalışmaya da devam edeceğiz. Ancak hızla değişen dünya da yetişemediğimiz güncel değişimler yaşanabiliyor. Bu sebeple sadece Bursa özelinde değil tüm destinasyon noktaları için seyahatiniz öncesinde yerel kaynaklardan veya rehberlerden güncel bilgiler almanızı önemle tavsiye ediyoruz. Bursa'da gezilecek yerler listesini internet sitemizden temin edebilirsiniz. Bursa'nın müzelerini, Bursa'nın camilerini, Bursa'nın türbelerini internet sitemizden inceleyebilirsiniz.